Wycieczki egzotyczne a pogoda

Z każdym rokiem sezon na wyjazdy wakacyjne się wydłuża. Jeszcze niedawno wakacyjne wyjazdy ograniczały się do miesięcy wakacyjnych. Część osób wybierała nieco wcześniejsze wakacje od połowy czerwca. Jednak z każdym rokiem coraz większa ilość osób decyduje się na wycieczki egzotyczne w maju, albo podczas ferii zimowych.

Jest to rozsądne rozwiązanie ponieważ inaczej kształtuje się sezon w ciepłych krajach. Decydując się na wyjazd, na przykład na Dominikanę, w lipcu albo czerwcu, należy liczyć się z tym, że jest to okres pory deszczowej w tamtym rejonie. Wiele osób bywa zaskoczonych, gdy lądując na lotnisku w Punta Cana witają ich strugi deszczu. Z kolei jeżeli w planach pojawiają się pomysły na wycieczki egzotyczne na przykład po Omanie, to trzeba się liczyć z wysokimi temperaturami. W polskich miesiącach letnich temperatury mogą tam dochodzić nawet do pięćdziesięciu stopni Celsjusza.

Optymalnym czasem na wyjazd są miesiące zimowe i wiosenne. Wówczas w egzotycznych rejonach panują prawdziwe wakacyjne warunki. Dlatego też większość touroperatorów rezygnuje z umieszczania w swej ofercie wylotów w egzotyczne rejony w lipcu i sierpniu. Nie ma nic gorszego niż zawiedzeni klienci, którzy po przylocie na Malediwy, Seszele albo na inne wycieczki egzotyczne natrafiają na kiepskie warunki. Oczywiście nie jest to przeszkoda, bo deszcze są intensywne, ale krótkie. Dla wielu osób nie stanowi to przeszkody. A wręcz przeciwnie, jest tylko urozmaiceniem pobytu. Bo w pięknym, tropikalnym miejscu nawet niespodziewana ulewa może być atrakcją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*