Nowoczesne grzejniki energooszczędne

Zima to czas, kiedy za oknem robi się naprawdę mroźno i nieprzyjemne. Wówczas należy w mieszkaniach i domach włączyć ogrzewanie, aby poczuć wspaniały, ciepły i miły klimat. Niestety bardzo często zdarza się tak, że niektóre mieszkania w blokach lub nieco starsze domki jednorodzinne nie są dobrze ocieplone i wewnątrz temperatura również drastycznie spada. Wówczas należy zastanowić się nad zakupem grzejnika elektrycznego, który szybko podniesie temperaturę w pomieszczeniu nie rujnując przy tym naszego domowego budżetu.

Nowoczesne grzejniki elektryczne energooszczędnepol_pl_grzejnik-elektryczny-siena-300x720-elektryczny-suchy-suszarka-lazienkowa-375_12

Obecnie na rynku można zakupić bardzo wiele różnych rodzajów grzejników, które z pewnością są wszystkim znane. Farelki, grzejniki konwektorowe lub grzejniki olejowe znają wszyscy już od bardzo dawna. Jednak od jakiegoś czasu coraz częściej można spotkać ciekawe nowości wśród grzejników, które nie tylko zaskakują funkcjonalnością, ale również swoim nowoczesnym podejściem do tematu ogrzewania. Wśród nich można wymienić:
– energooszczędne grzejniki na podczerwień – są to grzejniki halogenowe działające na podczerwień. Nagrzewają one przedmioty znajdujące się w ich otoczeniu, a następnie ciepło oddawane jest do pomieszczenia poprzez wypromieniowanie z tych nagrzanych powierzchni. Niestety zasięg grzewczy takich grzejników jest dość mały (ok. 10 m) i nadają się jedynie do ogrzewania małych pomieszczeń.
– grzejniki ceramiczne – to grzejniki, które zbudowane są z ceramicznego rdzenia, w którym zatopione są elementy grzewcze i z aluminiowej obudowy. Dzięki takiej budowie grzejnik szybko się nagrzewa i wolno oddaje ciepło.

Właściwie z każdym grzejnikiem można w rezultacie oszczędzać energię o ile oczywiście będziemy go dobrze użytkować i wybierzemy taki, którego specyfikacja pokazuje niskie zużycie prądu. Ponadto wybór grzejnika powinien być również podyktowany wielkością pomieszczenia. Jeśli nie jesteśmy pewni wyboru, zawsze warto zapytać sprzedawcy, napisać maila do biura obsługi klienta lub poczytać informacje zamieszczone w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*