Automaty wokół nas

W XXI wieku świat został zdominowany przez automaty. Praktycznie wszędzie można spotkać maszyny vendingowe. Brzmi znajomo, prawda? Są to wszelkiego typu automaty, które można spotkać na poczcie, w banku, na lotnisku, w szpitalu i wielu innych miejscach. Świat przyspieszył. a doba wciąż ma tylko 24 godziny. Takie rozwiązanie pozwala odciążyć ludzi i jednocześnie pozwala ograniczyć budżet przeznaczony na usługę lub towar. Co to oznacza dla konsumenta? Oczywiście, że będzie można coś kupić tanio, szybko i o każdej porze dnia i nocy. Niezależnie od tego czy będzie to aromatyczna kawa, gorąca czekolada, pluszowa zabawka dla dziecka,ulubione papierosy z filtrem, prezerwatywy czy izotonik.Sprzedaż samoobsługowa pozwala także ominąć gigantyczne kolejki w supermarketach. Poza tym maszyny vendingowe sprawdzają się jako parkometry, automaty piorące, biletowe, telefoniczne jak również fotograficzne.vending4

Warto wspomnieć, że liderami w produkcji maszyn vendingowych są Chiny, Stany Zjednoczone oraz Hiszpania i Włochy. Potrzeba matką wynalazku, a zatem jako konsumenci korzystajmy z takiej możliwości wyznaczajmy nowe trendy. Jeżeli gabaryty produktu na to pozwolą można go sprzedawać w automatach. Co do tej pory znalazło się na liście szybkich zakupów? Obok kultowej Coca – Coli, kawy, papierosów, kondomów znajdziemy pamiątki, produkty rolne, książki, samoobsługowe wypożyczalnie filmów DVD, sztabki złota w Arabii Saudyjskiej, szpitalne obuwie a nawet gorącą pizzę we Włoszech.

Jak widać maszyny vendingowe jeszcze nie raz zaskoczą użytkowników. Automaty wokół nas choć wyglądają niepozornie są biznesem wymagającym sporych nakładów inwestyjnych. Potrzebne są specjalne regulacje prawne, aby umieścić maszyny vendingowe w danym miejscu, np. w biurze lub szpitalu. Jedno jest pewne. Branża vendingowa rozwija się. To bardzo dobra wiadomość dla konsumentów. Ten trend będzie się rozwijał, ponieważ zwiększa się koszt utrzymania pracownika, rosnąca konkurencja rzutuje na obniżenie cen towarów i usług, a także dostępność gotowych chińskich podzespołów umożliwia konstruowanie większej ilości maszyn. Automaty są wokół nas, wystarczy się rozejrzeć aby dostrzec ich rosnący udział w sprzedaży detalicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*