Sztaluga – niezbędna podczas malowania i rysowania

Sztaluga to niezbędny element w warsztacie pracy malarza – pozwala na spokojną i wygodną pracę twórczą, stanowiąc doskonałe podparcie dla malowanego obrazu. Sztalugi posiadają uchwyty mocujące służące do stabilnego przytwierdzenia podobrazia, a ich wysokość można dostosować do potrzeb malującego.

Ze sztalug korzysta się w malarstwie olejnym i akwarelowym, można ich także z powodzeniem użyć podczas rysowania, opierając na nich papier przytwierdzony do sztywnego podłoża.

Stacjonarnie i mobilnie

W sprzedaży dostępne są sztalugi różnego typu. Prócz studyjnych, wykorzystywanych stacjonarnie w pracowniach, korzystać można z lżejszych i mniejszych sztalug plenerowych i stołowych, pozwalających na większą mobilność i wygodną pracę w różnych warunkach.
sztaluga-plenerowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sztalugi do pracy plenerowej

Sztalugi plenerowe to lekkie konstrukcje, łatwe do przenoszenia i rozkładania. Sztalugi tego typu mają na ogół budowę trójnogów. Teleskopowe nogi pozwalają na dostosowanie ich wysokości do potrzeb osoby malującej i zapewniają konstrukcji stabilność na nierównym podłożu. Sztalugi plenerowe wykonywane są z tradycyjnego materiału, jakim jest drewno, dostępne są także produkty aluminiowe.
sztaluga-stolowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wsparcie dla mniejszych formatów

Sztalugi stołowe są dobrym rozwiązaniem przy wykonywaniu prac mniejszych formatów oraz dla osób pracujących na siedząco przy stole. Sztalugi te mogą także służyć jako oparcie dla wyeksponowania gotowych pracy lub do celów dekoracyjnych, np. jako stojaki na zdjęcia. Są lekkie, poręczne i użyteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*