Sezon dla rowerzystów

Wielkimi krokami zbliża się sezon dla rowerzystów. Jak tylko pozwoli na to pogoda, już od pierwszych dni marca na drogach pojawią się miłośnicy dwóch kółek. Końcówka zimy to okres przygotowań. Sprawdzanie roweru, przegląd techniczny, to obowiązkowe zajęcie dla rowerzystów.

Na dokładne przejrzenie roweru, warto udać się do renomowanego serwisu. Dobrze pomyśleć o tym przed sezonem, ponieważ w razie konieczności wykonania naprawy, zdążymy jeszcze wymienić akcesoria rowerowe. Końcowym etapem przygotowań do wiosny, jest przegląd odzieży. Nie będziemy mieć problemu z doborem odpowiedniego stroju. Większość sklepów sportowych ma w swojej ofercie, odzież przeznaczoną specjalnie dla rowerzystów. Do wyboru są marki strojów, fasony, kolory. Inna odzież będzie dla pań, a inna dla panów. Dla uzyskania jak największego wyboru przy zakupie strojów lub sprzętu, wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło: akcesoria rowerowe Warszawa, sprzęt rowerowy Lublin lub wszystko dla rowerzystów Łódź. Przy zakupie odzieży i akcesoriów rowerowych, nie zapominajmy o naszym bezpieczeństwie. Prawidłowy dobór kasku, może uratować naszą głowę przed poważnymi urazami. Taką samą funkcję dla kolan lub łokci, spełnią atestowane ochraniacze. Zawsze przed wycieczką, sprawdzajmy stan światełek i lampek. Musimy być doskonale widoczni dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.
Ostatnim punktem przygotowań do rowerowych wypraw, jest zadbanie o zapewnienie sobie miłego i spokojnego wypoczynku. Nie pozwólmy, żeby mała rowerowa awaria zepsuła nam przyjemność z jazdy.

Podstawowe narzędzia rowerowe

Narzędzia rowerowe, to obowiązkowy zestaw każdego rowerzysty. Pamiętajmy o tym, szczególnie jeśli wybieramy się na długie wycieczki. Wiele uszkodzeń, jak choćby pęknięta dętka, czy uszkodzony łańcuch, możemy naprawić sami, ale musimy mieć do tego odpowiedni sprzęt. Podstawę ekwipunku kolarskiego stanowią: klucze imbusowe (najlepiej w zestawie, aby mieć pod ręką wszystkie potrzebne rozmiary), zapasowe dętki ( a najlepiej zestaw naprawczy do dętek), kostki hamulcowe, zapasowa lampka. Najlepiej mieć to wszystko zapakowane w podręczny futerał lub torebkę. Dostępne są specjalne zestawy „pierwszej pomocy” dla rowerzystów. Sprzedawcy zadbali, żeby w takich zestawach znalazły się przedmioty niezbędne rowerzyście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*