Niezbędne wyposażenie początkującego boksera

Każdy sport wymaga wielu wyrzeczeń i dużej sprawności fizycznej, a już sporty walki to nie lada wyzwanie i ogromny wysiłek, zwłaszcza dla początkujących. Poza odpowiednim nastawieniem psychicznym i fizycznym każdy amator boksu potrzebuje profesjonalnie dobranego sprzętu.

Sporty walki i asortyment który potrzebujesz

Rozpoczynając swoją bokserską przygodę musimy pamiętać przede wszystkim o podstawowych akcesoriach, chroniących głowę, dłonie oraz nogi. Jednym z ważniejszych jest kask, który amortyzuje ciosy, zapobiegając uszkodzeniom czaszki. Do tego niezbędny jest ochraniacz szczęki. Szczęka nie tylko chroni zęby, ale również zapobiega ugryzieniu się w język. Najważniejszym elementem bez którego nie wyobrażamy sobie pięściarza są oczywiście rękawice. Oprócz właściwego rozmiaru powinny być dodatkowo dobrze wyprofilowane i trwałe. Poddawane działaniom ciosów muszą odpowiednio amortyzować uderzenia. Bandaże, czyli tzw. owijki bokserskie usztywniają i chronią nadgarstki, kości palców i śródręcza. Ponadto mają ogromne znaczenie higieniczne. Pochłaniają wilgoć, zapobiegając poceniu rąk. Owijka bokserska powinna być długa, elastyczna i wygodna w użytkowaniu. Aby zapewnić właściwą pracę nóg, konieczne są buty treningowe. Wyposażone w specjalny materiał antypoślizgowy umożliwiają odpowiednią przyczepność do podłoża.

Trenując sporty walki warto również nabyć przyrządy ułatwiające ćwiczenia. Worek bokserski to właściwie podstawa. Może być w kształcie: walca, kuli lub gruszki. Najbardziej trwałe, a tym samym najdroższe są wykonane ze skóry bydlęcej. Trenując z workiem, wypracowujemy szybkość, gibkość i refleks. Ćwiczenia ze skakanką to podstawowy element rozgrzewki. Skakanka wzmacnia mięśnie, poprawia koordynację ruchową i skoczność. Dobrze dobrane, profesjonalne sprzęty i akcesoria są gwarancją wygody i bezpieczeństwa. A to najważniejsze w sporcie tak kontuzjogennym, jakim jest boks.

Rękawice do MMA znajdziesz na: https://www.mantoshop.pl/pol_m_SPRZET-TRENINGOWY_REKAWICE-MMA-256.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*