Jak odpowiednio zabezpieczyć materac łóżkowy?

Dla każdego z nas oczywistym jest, że na materac w łóżku należy nałożyć prześcieradło. Dlaczego jest to takie oczywiste? Przede wszystkim dlatego, że wynieśliśmy to z rodzinnego domu, że każdy tak robi, a ponadto nie wyobrażamy sobie spania na „gołym” materacu. Powyższe przesłanki są jak najbardziej zasadne, jednak prześcieradła pełnią również inną funkcję.

Dla wielu z nas rolą prześcieradła jest przede wszystkim zapewnienie większego komfortu snu. I tak rzeczywiście jest, ponieważ materac bardzo często ma nieprzyjemną w dotyku fakturę, która w kontakcie z naszym ciałem nie gwarantuje nam komfortowo przespanej nocy. Jak się jednak okazuje, prześcieradło pełni także funkcję ochronną dla materaca. Przede wszystkim zmniejsza ryzyko jego pobrudzenia, a ponadto jest niezbędne także z higienicznego punktu widzenia. Chodzi o możliwość jego wyprania.

Prześcieradło nie jest jednak w stanie ochronić materaca przed wszystkimi rodzajami zabrudzenia. Chodzi tu między innymi o rozlane płyny czy inne możliwości zabrudzeń, które wchłaniają się w materiał, a nie pozostają na nim. Czy jest zatem jakiś sposób, aby uchronić materac przed tego rodzaju plamami? Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca, a sposobem na to są podkłady na łóżko.

Podkłady na łóżko charakteryzują się dwuwarstwowością. Jedną warstwę tworzy tkanina, a drugą PCV. Podkład mocuje się na łóżku bezpośrednio na materacu i dopiero na niego nakłada się prześcieradło. Podkład jest wodoodporny, dzięki czemu chroni materac przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami, które mogłyby być spowodowane przeniknięciem do jego wnętrza różnego rodzaju płynów.
Podkład może być prany w wysokiej temperaturze, co jest kluczowe w celu utrzymania higieny, a także prawidłowej jego konserwacji.

Połączenie podkładu wraz z prześcieradłem zapewni profesjonalną ochronę materaca, a nam wygodny i komfortowy sen. Podkład w żadnym stopniu nie stwarza dyskomfortu podczas leżenia na nim, w związku z czym można nawet powiedzieć, że jest nieodczuwalny dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*